pattern
B.I.G. news - 20. června 2025

B.I.G. news - 20. června 2025

Petr Špirit

Na červnovém zasedání bankovní rady ČNB se očekává ponechání úrokových sazeb beze změny na stávajících úrovních. Proinflačními faktory tak zůstávají vyšší jádrová inflace, rostoucí reálné mzdy, vysoké ceny v sektoru služeb, ceny nájemného, rapidně se zvyšující ceny nemovitostí, ale i proinflační rizika spjatá s vývojem cen ropy a pohonných hmot.

Příští týden proběhne už čtvrté měnově-politické zasedání bankovní rady ČNB v letošním roce, na kterém bude bankovní rada hlasovat o potenciálním ponechání úrokových sazeb na stávajících úrovních či o jejich snížení o 25 bazických bodů. S velkou pravděpodobností to ale spíše vypadá, což se také již i několik týdnů očekává, že bankovní rada ponechá úrokové sazby v ČR beze změny. Základní úroková sazba tedy nejspíš setrvá na úrovni 3,5 %. Varianta ohledně snížení úrokových sazeb by potom mohla nastat pouze v případě nečekaného a velmi významného vnějšího šoku. Tento scénář se ale do blížícího se středečního zasedání rady spíše nepředpokládá. Bankovní rada ČNB tedy stávající úrovně úrokových sazeb ve středu ponechá beze změny zejména z důvodu vyšší jádrové inflace a rovněž i kvůli přetrvávajícím vysokým cenám v sektoru služeb. To především v pohostinství a ubytovacích službách. Na rozhodnutí o ponechání stávajících úrovní úrokových sazeb budou mít vliv i nadále vysoké ceny nájemného z bytu, ale i rapidně se zvyšující ceny nemovitostí. V neposlední řadě také rostoucí reálné mzdy. Poslední zmíněný proinflační faktor totiž v posledních kvartálech velice pozitivně stimuluje spotřebu domácností, která výrazně zesiluje domácí poptávku. Tento efekt pak ve výsledku může opětovně podporovat tempo růstu cen zboží a služeb. Zároveň se očekává mírné zdražování pohonných hmot a případně i cen plynu v důsledku započatého konfliktu na Blízkém východě, které by v důsledku snížení úrokových sazeb mohla slabší koruna ještě více prodražovat a vytvářet tím pádem další možné inflační tlaky.

Někteří členové rady zmiňují, že jako důležitější, než červnové zasedání bankovní rady bude až zasedání srpnové. To totiž nebude v rámci rozhodování o úrokových sazbách nejspíš tak jednoznačné jako právě zasedání nadcházející. Na srpnovém měnově-politickém zasedání bankovní rady se tedy bude brát více v potaz, a tudíž i více prodiskutovávat varianta ohledně případného snížení sazeb o 0,25 procentního bodu. Je ale rovněž důležité zmínit, že ČNB se už prakticky přiblížila k úrovni neutrální úrokové sazby, proto se snižováním sazeb v dohledné době nejspíš již spěchat nebude. Jak už jsem v minulosti zmiňoval, tak minimálně v dohledných letech si budeme jaksi zvykat na vyšší úrovně úrokových sazeb, než na jaké jsme byli zvyklí zejména do roku 2021. Tehdy byly úrokové sazby v ČR po delší léta citelněji níže. Mírně vyšší sazby se mimo jiné budou odrážet i na hodnotě průměrné hypoteční sazby. Navíc bankovní rada bude vycházet z posledních zveřejněných dat ohledně květnové míry inflace, která dopadla, zvlášť oproti dubnové inflaci, na vyšší úrovni, než jak se předběžně očekávalo. Z měsíce na měsíc se tedy z meziročního srovnání hodnota inflace zvýšila o 0,6 %. Na tomto nárůstu se pak podepsaly právě především ceny potravin a nealkoholických nápojů, které tak z meziročního srovnání v květnu vzrostly o citelnější 5,4 %. Přitom ceny v kategorii potravin a nealkoholických nápojů stály za dubnovým výrazným snížením cenových hladin zboží a služeb v ČR. Ceny zemědělských výrobců se totiž dle nedávno zveřejněných dat rapidněji zvýšily, a to i přes naplno započatou farmářskou sezónu. Současně se také předpokládá, že z důvodu zvyšujících se cen ropy na světových trzích se vyšší ceny promítnou mimo jiné rovněž i do zmíněných cen pohonných hmot.

Pražská burza a kondice CZK

Česká koruna ke konci minulého týdne oslabila jak k euru, tak i k dolaru. Naše měna tedy ke konci minulého obchodního týdne oslabovala k oběma světovým měnám především v důsledku pátečního ranního napadení Izraele Íránem, ale i kvůli následné nejen mezi investory předpokládané a po pár hodinách i opravdu uskutečněné izraelské odvetě. Dopad tohoto konfliktu se pak mimo jiné propsal například i do trhu s ropou, která v průběhu pátku markantně zdražovala. Česká koruna je totiž v očích investorů a obchodníků oproti euru a dolaru vnímána jako rizikovější aktivum. V době náhlé nejistoty tím pádem investoři a obchodníci po celém světě zpravidla spíše upouštějí a ze svých držených pozic od rizikovějších tříd aktiv, které v závislosti na délce a intenzitě konfliktu a následné paniky na trzích ze svých portfolií odprodávají. V takových to situacích pak investoři a obchodníci dávají přednost spíše investicím do méně rizikových aktiv. 

V danou inkriminovanou dobu čili v době zvýšené nejistoty a potenciální paniky a tím i zvýšené nervozity na trzích investoři v rámci některých ukazatelů velmi viditelně přesouvají svá aktiva do tzv. bezpečných přístavů. K těm řadíme zejména zlato, švýcarský frank či doposud například i americký dolar. Naše měna tak v průběhu pátečního obchodování zaznamenávala výraznější odprodeje investorů a obchodníků hlavně v průběhu dopoledne. K euru tedy koruna oproti předchozímu čtvrtečnímu závěru oslabila o 2 haléře. K dolaru pak koruna oproti předchozímu čtvrtečnímu závěru oslabila dokonce o 10 haléřů. Koruna se tak minulý pátek odpoledne nakonec obchodovala za 24,81 korun za euro a za 21,50 korun za dolar.

Pražská burza za celý uplynulý obchodní týden klesla

Pražské burze se za celý minulý obchodní týden, po předchozím rostoucím týdnu, prakticky nedařilo. Index PX si tak ze své hodnoty odečetl 1 % na závěrečných 2147,9 bodů. Nejvíce se za celý uplynulý obchodní týden zadařilo metalurgické společnosti Gevorkyan, jejíž akcie v minulém obchodním týdnu stouply o 1,74 % na konečných 234 korun za akcii. Jednalo se tak již o třetí týden v řadě, kdy tato společnost opětovně rostla. To pak velice výrazně v poměru ke svému minimu, které tato metalurgické společnost zaznamenala během druhé poloviny května. Tehdy tato společnost naopak prakticky čtyři týdny po sobě klesala. Společnost vyrábějící unikátní součástky a speciální kovové díly, které dodává mimo jiné i do automobilového průmyslu, se tudíž zhruba během jednoho měsíce v rámci mezitýdenního tempa růstu s ohledem na výkonnost ostatních akciových titulů pražské burzy dostala do čela pražského indexu PX. Jednalo se tedy o již třetí týden v řadě, kdy tento titul po předchozích poměrně slabých týdnech znovu rostl. Naproti tomu za celý minulý obchodní týden se nejvíce z celého pražského burzovního parketu nedařilo pojišťovací skupině VIG, jejíž akcie za celý uplynulý týden klesly o 3,39 % na konečných 1084 korun za akcii. Přitom se tomu akciovému titulu pražské burzy v minulém obchodním týdnu naopak dařilo ze všech titulů indexu PX nejvíce.

Hodnota 3M PRIBORu a hodnota 3M EURIBORu

Hodnota 3M PRIBORu k pátku 13. 6. 2025 oproti pátku 6. 6. 2025 z týdne předchozího se již druhý týden v řadě zvýšila, a to z úrovně 3,51 % na hodnotu 3,52 %. I hodnota 3M EURIBORu za stejné období po delší době vzrostla, a to z hodnoty 1,95 % na úroveň rovných 2 %.

Světové trhy

Americkým ani evropským akciovým trhům se oproti asijským akciovým trhům za celý uplynulý obchodní týden nedařilo. Prakticky většina ze všech velkých známých amerických rozšířených indexů tak za celý uplynulý týden klesla. Index S&P 500 si tudíž za celý minulý obchodní týden ze své hodnoty odečetl 0,39 %, technologický index Nasdaq 100 propadl o 0,63 % a index Dow Jones za celý uplynulý obchodní týden poklesl o 1,32 %. Ze své hodnoty si odepsal dokonce i index sdružující společnosti se středně velkou tržní kapitalizací - Russell 2000. Tento index tedy ke konci minulého obchodního týdne poklesl o 1,42 %. Za celkovými mezitýdenními propady na světových trzích pak můžeme hledat především páteční nejistotu a napětí vytvořenou v důsledku napadení Izraele Iránskými ozbrojenými silami ale i následnou odvetnou reakcí ze strany Izraele. I evropským akciovým indexům se za celý minulý obchodní týden spíš nedařilo. Hlavní index eurozóny Euro Stoxx 50 si za celý minulý obchodní týden ze své hodnoty odepsal 2,57 % a francouzský index CAC 40 za celý uplynulý obchodní týden poklesl o 1,54 %. Německý akciový index DAX si pak za celý uplynulý obchodní týden ze své hodnotě odečetl dokonce výraznějších 3,24 %. Jako jednomu z mála větších rozšířených akciových indexů euroatlantské zóny, kterému se v minulém obchodním týdnu zadařilo, byl britský akciový index FTSE 100. Britský index si tak za celý minulý obchodní týden ke své hodnotě přičetl mírných 0,14 %. I zmíněným asijským akciovým indexům se za celý uplynulý obchodní týden mírně dařilo. Hongkongský akciový index Hang Seng si tak za celý uplynulý obchodní týden ke své hodnotě přičetl 0,25 % a japonský index Nikkei vzrostl o 0,42 %. Americké akcie po pátečním obchodování poklesly, jelikož ztráty ve finančním, technologickém a průmyslovém sektoru na trzích převážily a vedly právě k poklesu většiny akciových titulů. Zároveň se na páteční seanci podepsala i zmíněná nervozita a nejistota plynoucí ze započatého konfliktu mezi Izraelem a Íránem. Na konci pátečního obchodování na newyorské burze se tedy index Dow Jones snížil o 1,79 %, index S&P 500 ztratil 1,13 % a technologický index Nasdaq Composite poklesl o 1,30 %.

Nejlepšími výsledky na indexu Dow Jones si v průběhu páteční seance vedly akcie energetické společnosti Chevron, které vzrostly o 0,65 % čili o 15,36 dolarů na konečných 145,91 bodů. Nejlépe si pak v indexu S&P 500 v průběhu minulého pátku vedla společnosti Oracle, jejíž akcie ke konci minulého obchodního týdne vzrostly o 7,69 % na konečných 215,22 bodu. Akcie této společnosti tak nakonec vzrostly na nová historická maxima. Ke konci páteční seance pak newyorské burze převýšily klesajících akcie rostoucí akciové tituly v poměru: 2238 rostoucích akcií vůči 541 akciovým titulům klesajícím. S tím, že 65 akciových titulů skončilo ke konci minulého obchodního týdne beze změny. Naproti tomu na burze Nasdaq pokleslo 2717 akcií a 628 akcií vzrostlo. S tím, že 94 akciových titulů skončilo beze změny. Index volatility CBOE, který měří volatilitu opcí S&P 500, ke konci minulého týdne vzrostl o 15,65 % na 20,84. Futures kontrakty na zlato s dodáním v srpnu ke konci minulého obchodního týdne vzrostly, a to o 1,47 % neboli o 50 dolarů na konečných 3 452,40 dolarů za trojskou unci. Americké ropa WTI s dodáním v červenci ke konci minulého týdne vzrostla o 8,10 % čili o 5,51 dolarů na konečných 73,55 dolarů za barel. I srpnový kontrakt na severomořskou ropu Brent se ke konci minulého týdne zvýšil, a to o 7,73 % neboli o 5,36 dolarů na konečných 74,72 dolarů za barel černého zlata. Kurz EUR/USD ke konci minulého obchodního týdne setrval na 1,15. Kdežto USD/JPY vzrostl ke konci minulého obchodního týdne vzrostl o 0,38 % na 144,03. Futures kontrakty na index amerického dolaru se ke konci minulého obchodního týdne zvýšily, a to o 0,30 % na 98,19 dolarů. Bitcoin ke konci minulého týdne uzavřel těsně nad hranicí 105 000 dolarů za BTC.

Přehled článků

Blog

Podobné články

pattern
B.I.G. news - 29. června 2025

B.I.G. news - 29. června 2025

B.I.G. news - 13. června 2025

B.I.G. news - 13. června 2025

B.I.G. news - 5. června 2025

B.I.G. news - 5. června 2025

B.I.G. news - 28. května 2025

B.I.G. news - 28. května 2025

B.I.G. news - 11. května 2025

B.I.G. news - 11. května 2025

B.I.G. news - 4. května 2025

B.I.G. news - 4. května 2025

B.I.G. news - 27. dubna 2025

B.I.G. news - 27. dubna 2025

B.I.G. news - 17. dubna 2025

B.I.G. news - 17. dubna 2025

B.I.G. news - 11. dubna 2025

B.I.G. news - 11. dubna 2025

B.I.G. news - 4. dubna 2025

B.I.G. news - 4. dubna 2025

B.I.G. news - 26. března 2025

B.I.G. news - 26. března 2025

B.I.G. news - 19. března 2025

B.I.G. news - 19. března 2025

B.I.G. news - 12. března 2025

B.I.G. news - 12. března 2025

B.I.G. news - 7. března 2025

B.I.G. news - 7. března 2025

B.I.G. news - 27. února 2025

B.I.G. news - 27. února 2025

B.I.G. news - 20. února 2025

B.I.G. news - 20. února 2025

B.I.G. news - 14. února 2025

B.I.G. news - 14. února 2025

B.I.G. news - 5. února 2025

B.I.G. news - 5. února 2025

B.I.G. news - 30. ledna 2025

B.I.G. news - 30. ledna 2025

B.I.G. news - 26. ledna 2025

B.I.G. news - 26. ledna 2025

B.I.G. news - 16. ledna 2025

B.I.G. news - 16. ledna 2025

B.I.G. news - 18. prosince 2024

B.I.G. news - 18. prosince 2024

B.I.G. news - 11. prosince 2024

B.I.G. news - 11. prosince 2024

B.I.G. news - 3. prosince 2024

B.I.G. news - 3. prosince 2024

B.I.G. news - 27. listopadu 2024

B.I.G. news - 27. listopadu 2024

B.I.G. news - 19. listopadu 2024

B.I.G. news - 19. listopadu 2024

B.I.G. news - 12. listopadu 2024

B.I.G. news - 12. listopadu 2024

B.I.G. news - 7. listopadu 2024

B.I.G. news - 7. listopadu 2024

B.I.G. news - 29. října 2024

B.I.G. news - 29. října 2024

B.I.G. news - 22. října 2024

B.I.G. news - 22. října 2024

B.I.G. news - 15. října 2024

B.I.G. news - 15. října 2024

B.I.G. news - 8. října 2024

B.I.G. news - 8. října 2024

B.I.G. news - 1. října 2024

B.I.G. news - 1. října 2024

B.I.G. news - 24. září 2024

B.I.G. news - 24. září 2024

B.I.G. news - 17. září 2024

B.I.G. news - 17. září 2024

B.I.G. news - 10. září 2024

B.I.G. news - 10. září 2024

B.I.G. news - 3. září 2024

B.I.G. news - 3. září 2024

B.I.G. news - 27. srpna 2024

B.I.G. news - 27. srpna 2024

B.I.G. news - 20. srpna 2024

B.I.G. news - 20. srpna 2024

B.I.G. news - 13. srpna 2024

B.I.G. news - 13. srpna 2024

B.I.G. news - 6. srpna 2024

B.I.G. news - 6. srpna 2024

B.I.G. news - 30. července 2024

B.I.G. news - 30. července 2024

B.I.G. news - 23. července 2024

B.I.G. news - 23. července 2024

B.I.G. news - 16. července 2024

B.I.G. news - 16. července 2024

B.I.G. news - 9. července 2024

B.I.G. news - 9. července 2024

B.I.G. news - 2. července 2024

B.I.G. news - 2. července 2024

B.I.G. news - 25. června 2024

B.I.G. news - 25. června 2024

B.I.G. news - 18. června 2024

B.I.G. news - 18. června 2024

B.I.G. news - 11. června 2024

B.I.G. news - 11. června 2024

B.I.G. news - 4. června 2024

B.I.G. news - 4. června 2024

B.I.G. news - 28. května 2024

B.I.G. news - 28. května 2024

B.I.G. news - 21. května 2024

B.I.G. news - 21. května 2024

B.I.G. news - 14. května 2024

B.I.G. news - 14. května 2024

B.I.G. news - 7. května 2024

B.I.G. news - 7. května 2024

B.I.G. news - 30. dubna 2024

B.I.G. news - 30. dubna 2024

B.I.G. news - 23. dubna 2024

B.I.G. news - 23. dubna 2024

B.I.G. news - 16. dubna 2024

B.I.G. news - 16. dubna 2024

B.I.G. news - 9. dubna 2024

B.I.G. news - 9. dubna 2024

B.I.G. news - 2. dubna 2024

B.I.G. news - 2. dubna 2024

B.I.G. news - 26. března 2024

B.I.G. news - 26. března 2024

B.I.G. news - 19. března 2024

B.I.G. news - 19. března 2024

B.I.G. news - 12. března 2024

B.I.G. news - 12. března 2024

B.I.G. news - 6. března 2024

B.I.G. news - 6. března 2024

B.I.G. news - 27. února 2024

B.I.G. news - 27. února 2024

B.I.G. news - 20. února 2024

B.I.G. news - 20. února 2024

B.I.G. news - 13. února 2024

B.I.G. news - 13. února 2024

B.I.G. news -  6. února 2024

B.I.G. news - 6. února 2024

B.I.G. news - 30. ledna 2024

B.I.G. news - 30. ledna 2024

B.I.G. news - 23. ledna 2024

B.I.G. news - 23. ledna 2024

B.I.G. news - 16. ledna 2024

B.I.G. news - 16. ledna 2024

B.I.G. news - 9. ledna 2024

B.I.G. news - 9. ledna 2024

B.I.G. news - 20. prosince 2023

B.I.G. news - 20. prosince 2023

B.I.G. news - 13. prosince 2023

B.I.G. news - 13. prosince 2023

B.I.G. news - 5. prosince 2023

B.I.G. news - 5. prosince 2023

B.I.G. news - 29. listopadu 2023

B.I.G. news - 29. listopadu 2023

B.I.G. news - 22. listopadu 2023

B.I.G. news - 22. listopadu 2023

B.I.G. news - 15. listopadu 2023

B.I.G. news - 15. listopadu 2023

Jak dosáhnout úspěchu v investování a nezbláznit se z toho

Jak dosáhnout úspěchu v investování a nezbláznit se z toho

Není konzerva jako konzerva: Souboj o nejlepší konzervativní investici na konci roku 2023

Není konzerva jako konzerva: Souboj o nejlepší konzervativní investici na konci roku 2023

B.I.G. news - 8. listopadu 2023

B.I.G. news - 8. listopadu 2023

Návod pro začátečníky: Do čeho investovat, část druhá

Návod pro začátečníky: Do čeho investovat, část druhá

B.I.G. news - 31. října 2023

B.I.G. news - 31. října 2023

B.I.G. news - 24. října 2023

B.I.G. news - 24. října 2023

B.I.G. news - 17. října 2023

B.I.G. news - 17. října 2023

Návod pro začátečníky: do čeho investovat, část první

Návod pro začátečníky: do čeho investovat, část první

Návod pro začátečníky: Jak investovat

Návod pro začátečníky: Jak investovat

B.I.G. news - 3. října 2023

B.I.G. news - 3. října 2023

B.I.G. news - 27. září

B.I.G. news - 27. září

B.I.G. news - 20. září

B.I.G. news - 20. září

B.I.G. news - 13. září

B.I.G. news - 13. září

B.I.G. news - 6. září

B.I.G. news - 6. září

B.I.G. news - 29. srpna

B.I.G. news - 29. srpna

B.I.G. news - 22. srpna

B.I.G. news - 22. srpna

B.I.G. news - 15. srpna

B.I.G. news - 15. srpna

B.I.G. news - 8. srpna

B.I.G. news - 8. srpna

B.I.G. news - 2. srpna

B.I.G. news - 2. srpna

B.I.G. news - 25. července

B.I.G. news - 25. července

B.I.G. news - 18. července

B.I.G. news - 18. července

B.I.G. news - 13. července

B.I.G. news - 13. července

Kondice ekonomiky v ČR

Kondice ekonomiky v ČR

B.I.G. news - 4. května

B.I.G. news - 4. května

B.I.G. news - 18. dubna

B.I.G. news - 18. dubna

B.I.G. news  - 13. dubna

B.I.G. news - 13. dubna

B.I.G. news - 27. března

B.I.G. news - 27. března

B.I.G. news  - 20. března

B.I.G. news - 20. března

B.I.G. news - 13. března

B.I.G. news - 13. března

B.I.G. news -1. března

B.I.G. news -1. března

B.I.G. news - 24. února

B.I.G. news - 24. února

B.I.G. news -  14. února

B.I.G. news - 14. února

B.I.G. news - 30. ledna

B.I.G. news - 30. ledna

B.I.G. news - 23. ledna

B.I.G. news - 23. ledna

B.I.G. news - 7. listopadu

B.I.G. news - 7. listopadu

B.I.G. news - 1. listopadu

B.I.G. news - 1. listopadu

B.I.G. news - 4. října

B.I.G. news - 4. října

Co trápí české peněženky

Co trápí české peněženky

Zlato versus FIAT

Zlato versus FIAT

Zasedání centrálních bank v zemích euroatlantské zóny včetně ČR

Zasedání centrálních bank v zemích euroatlantské zóny včetně ČR

Terminologie: Co vyjadřuje PRIBOR?

Terminologie: Co vyjadřuje PRIBOR?

Funkce a nástroje ČNB

Funkce a nástroje ČNB

Dluhopisy, jejich kouzlo a na co si dát pozor

Dluhopisy, jejich kouzlo a na co si dát pozor

Jak si (ne)vybrat finančního specialistu

Jak si (ne)vybrat finančního specialistu

Aktuální dění na světových trzích a popis  situace v rámci energetické krize v EU

Aktuální dění na světových trzích a popis situace v rámci energetické krize v EU

Druhy investičních rizik

Druhy investičních rizik

Aktuální dění na světových trzích a vývoj rusko-ukrajinského konfliktu

Aktuální dění na světových trzích a vývoj rusko-ukrajinského konfliktu

Očekávané vyjádření MMF k situaci na Ukrajině a přepokládaných dopadech na globální ekonomiku

Očekávané vyjádření MMF k situaci na Ukrajině a přepokládaných dopadech na globální ekonomiku

Inflace jako motivace

Inflace jako motivace

Investiční trojúhelník: Jednoduchá, leč magická formulka každé investice

Investiční trojúhelník: Jednoduchá, leč magická formulka každé investice

Investiční trojúhelník v praxi.  Analýza vybraných investičních nástrojů – díl I.

Investiční trojúhelník v praxi. Analýza vybraných investičních nástrojů – díl I.

Rozcestník dluhopisů aneb Často používané pojmy

Rozcestník dluhopisů aneb Často používané pojmy

Rozcestník fondů aneb Nástroj kolektivního investování

Rozcestník fondů aneb Nástroj kolektivního investování

Michael Vaško: Kam investovat a porazit tak inflaci?

Michael Vaško: Kam investovat a porazit tak inflaci?

Rozložení investic

Rozložení investic

Investiční pákový efekt při hypotéce aneb Když dva dělají totéž

Investiční pákový efekt při hypotéce aneb Když dva dělají totéž

Proč by měly velké banky slavit ?

Proč by měly velké banky slavit ?

Crowfunding a jeho úloha v investicích

Crowfunding a jeho úloha v investicích

Bude rostoucí zadlužení problém?

Bude rostoucí zadlužení problém?

Psychologie pravidelného investování

Psychologie pravidelného investování

Zápas - Inflace vs. bankovní klienti (10:1)

Zápas - Inflace vs. bankovní klienti (10:1)

Spoříte, nebo „spoříte“?

Spoříte, nebo „spoříte“?

Co je finanční plán a proč se jím vůbec zabývat?

Co je finanční plán a proč se jím vůbec zabývat?

Fixní výnosy – rozvážná investice se vyplácí

Fixní výnosy – rozvážná investice se vyplácí

Co jsou fondy kvalifikovaných investorů?

Co jsou fondy kvalifikovaných investorů?

Ochrana majetku v době krize a ekonomické nestability aneb Úloha zlata v portfoliu

Ochrana majetku v době krize a ekonomické nestability aneb Úloha zlata v portfoliu

Do čeho se vyplatí aktuálně investovat?

Do čeho se vyplatí aktuálně investovat?

Naši partneři

S kým spolupracujeme

Napište nám

Nabídneme Vám nejvhodnější investiční příležitosti

pattern
Jméno a příjmení
Vyplňte jméno ve formátu Jméno Příjmení
Telefon
Vyplňte telefon ve formátu 123456789
E-mail
Vyplňte telefon ve formátu email@email.cz
Vaše zpráva (nepovinné)

Vyberte jednu z možností

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Odeslání formuláře selhalo, zkuste to, prosím, později